Meditace a sebepoznání jako nástroj běžného života

Každý se někdy dostává do situace, která je mu nepříjemná, všichni víme, co je to stres, strach či bolest. Někdy máme jasnou představu o tom, jak bychom se za náročných nebo i běžných okolností měli nebo naopak rozhodně neměli zachovat, přesto však tu a tam navzdory předsevzetím opakovaně sklouzáváme k jinému, neosvědčenému způsobu, nedokážeme se odpoutat od určité utkvělé myšlenky či strachu, zlobíme se na sebe či druhé nebo se trápíme jinak.  
Pomocí může být pochopení vzorců a nevědomých bloků, které skrytě ovlivňují naše rozpoložení i chování a také meditace, ve které si můžeme od všednodenního shonu odpočinout, a kterou můžeme vědomě používat i v každodennosti k vyvažování nežádoucích hnutí mysli a emocí. 

Je vědecky dokázáno, že meditace

– zlepšuje duševní i fyzické zdraví
– působí protizánětlivě, zvyšuje imunitu 
– zmírňuje deprese i bolestivost fyzického těla 
– zvyšuje emocionální inteligenci a zkvalitňuje vztahy
– zvětšuje šedou kůru mozkovou a schopnost pozornosti 

Mnohé z výše uvedeného jsem během posledních 15 let, kdy se sebepoznání, terapiím a meditaci věnuji, zakusila na vlastní kůži. Pokud Vás toto téma oslovuje, bude mi potěšením s Vámi své zkušenosti a chvíle odpoutání od mnohdy náročné každodennosti sdílet.  

Co s sebou?
Pohodlné oblečení, meditační polštářek (nebo vhodnou náhradu)

Kdy?
PONDĚLÍ nebo ÚTERÝ 19-20:00 (případně do 20:30 podle nálady všech a vývoje meditace) 
Meditaci povedeme podle možností lektorky a zájmu ve vypsané anketě ve skupině Meditace Malina Libčice. Anketa bude vypisována vždy ve středu/čtvrtek a dle výsledku hlasování v pátek bude vyhlášen den, kdy meditace proběhne – zda v pondělí nebo v úterý. Přihlašovat se na daný den můžete až do dne konání setkání. 

Kde?
Komunitní centrum Fara Libčice, ul. 5. května 66 (vpravo od ZŠ) 

Cena?
100 Kč za lekci, hradí se permanentka na 10 lekcí – 1100,- Kč, případně 1 lekce 130 Kč
Přihlašování probíhá vždy formou ankety na fb Meditace Malina Libčice

Lektorka
Renata Balko (renatabalko@email.cz)