Bohužel současná neradostná epidemiologická situace v Libčicích a s ní související omezení personálních kapacit pořadatelů, musíme pozměnit formát sv. Martina. Varianta, že bychom jej úplně zrušili, nepřipadá v úvahu, ale nemůžeme si dovolit uspořádat klasický velký průvod. Je nám to líto. Stejně tak není vhodné rozdávat rohlíčky (kdo napekl, moc se omlouváme, snězte si je sami, rozdejte milým sousedům!) a občerstvení a zvýšit tak riziko šíření nákazy.
PROTO ZMĚNA PROGRAMU. Začátek posouváme již na 17:00. Až do 19:00 mohou děti přijít do výtvarné dílny v zahradě KC Fara Libčice, něco si vyrobit, přinést do Libčic sníh a prohlédnout si výstavu svatomartinských obrázků.
Pak mohou pokračovat na stezku, kterou jsme pro děti připravili. Ta bude dostupná již během dne, ale večer ji ještě osvětlíme svíčkami. Kdo bude chtít, dostane na faře křídy a může zdobit Libčické chodníky sněhovými vločkami. Stezka vede k náplavce, kde bude dětem představena legenda o sv. Martinovi. Nejedná se o klasické představení, ale spíš „animovaná“ verze tohoto příběhu. Budeme ji pro děti pouštět několikrát za hodinu, aby se lidé nemuseli tolik shlukovat. A bude i sníh!
Lampióny, samozřejmě s sebou. Děti, které jsou v karanténě (a že jich není málo) mohou třeba rozsvítit za oknem svíčku (pod dohledem dospělého) a tak se, aspoň na dálku, k svatomartinské oslavě připojit.
PROSÍME ŠIŘTE TUTO INFORMACI DÁL. DĚKUJEME.